نخستین حضور بانوان سبکهای آزاد در مسابقات جهانی ژاپن

 

بنا به اعلام شیهان اعظم خانی، نایب رییس بانوان سبکهای آزاد‏ ‏‏، بانوان کاراته کای سبکهای آزاد 19مهر راهی کشور ژاپن می شوند تادر مسابقات جهانی سبکهای آزادکه 22تا 23مهر دراین کشور برگزار شود، شرکت کنند.

وی افزود: باکمکهای بی شائبه ریاست فدراسیون ،بانوان کاراته کای آزاد برای نخستین بار دراین مسابقات شرکت می کنند. بچه های ما میادین بین المللی ندیده اند اما با آشنایی که ما از رقبا و کشورهای شرکت کننده داریم و نیز باشناختی که از بچه های خودمان داریم می دانم که دراین میادین حرف برای گفتن خواهیم داشت:

شیهان خانی در ادامه در پاسخ به این سئوال که قدرتمندترین حریف برای شما کدام کشور است گفت: در حال حاضر نمی توانم بگویم کدام کشور قدرتمندتر است اما این را می دانم که روسیه وکشورهای حاشیه ایی آن بدلیل اینکه دارای هیکلهای درشت تری هستند از قدرت بیشتری برخوردارند.
 
مسابقات در رده سنی بزرگسالان  و اوزان 55- کیلو گرم و 55+  کیلو گرم انجام می شود بنابر این کشورها می توانند تا وزن 90 کیلو گرم هم  به همراه داشته باشند.
 
وی در خصوص کشور میزبان هم گفت:  ژاپنی ها ریز نقش تر از روسها هستند و این یک امتیاز منفی  برای ژاپنی هاست.
 
روسها و کلا کشورهایی که ورزشکاران تنومند تری دارند درصد موفقیتشان بیشتر از سایرین است سبکهای آزاد بر عکس سبکهای کنترلی است،  بدین مفهوم که در سبکهای کنترلی کشور ژاپن از اقتدار ویژایی برخوردار است چون تکنیکها روی یک اصول و قانون  باید اجرا شود،  ضربات محکم امتیاز ندارد هیچ اخطار هم دارد هیکل ریز ودرشت تاثیر چندانی در عملکرد ها بویژه در کومیته ندارد،  اما در سبکهای آزاد این ممنوعیتها وجود ندارد و ورزشکاران بصورت آزاد تکنیهای خود را اجرا می کنند.
وی در خاتمه گفت:  تیم بانوان اعزامی متشکل از 8 ورزشکار است که به همراه  تیم آقایان راهی این مسابقات می شود و 24 مهر نیز پس از پایان رقابتها به کشور  بازمی گردند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

/ 3 نظر / 75 بازدید
Jaber

با آرزوی موفقیت برای زنان ورزشکار کشور ممنون بابت اطلاع رسانی و به روز نگه داشتن وبلاگ مفیدتون

عاشق کوهستان

درود و سلام بر شما بزرگوار عزیز و تمامی بانوان ورزشکار ایرانی[گل][دست][دست][دست] زنده باشید[لبخند]

rima

سلام ممنون از شما. خواستم از شما بپرسم مسابقات جهانی کیوکوشین ماتسویی بانوان کی شروع میشه ؟