تفاوت کیوکوشین با دیگر سبکها

 

غالب سبکهای کاراته از اصول پایه یکسانی استفاده می کنند مثل : درجه بندی کمربند لباس سفید احترام (اوس) ایستادنها (داچی ) ضربات دفاع و ... ولی تفاوت آنها با یکدیگر در چگونگی به کارگیری این اصول می باشد .

اصولا سبکهای کاراته را به دو دسته ایپون و اوپن یا غیرآزاد و آزاد تقسیم بندی می کنند . کیوکوشین یکی از سبکهای اولیه و اصلی گروه آزاد (اوپن ) است در سبک کیوکوشین توجه خاصی روی قدرت بدنی و استقامت جسمانی وجود دارد ، از این رو بعد از گذشت چند سال هنرجوی کیوکوشین دارای اندامی تنومند و عضلاتی بسیار قوی و قدرت بدنی زیادی خواهد شد . البته علاوه بر مسائل جسمانی در ابعاد معنوی ، اصولی مانند نظم و انضباط ، دقت عمل تمرکز ذهنی ادب و احترام تواضع و فروتنی و دیگر مفاهیم عالیه انسانی و اجتماعی به طور مستمر تمرین و آموزش داده می شود . به طوری که در مقیاس عملی افراد رده بالا (کسانی که مدارج عالیه را در کاراته دارند ) از شخصیت اجتماعی قوی و با اعتماد بنفسی برخوردارند ، دارای اخلاق نیکو و رفتارپسندیده می باشند و اکثرا در موقعیتهای اجتماعی خودشان موفق هستند و غالبا داری تحصیلات عالیه بوده و از درک و شعور مقبولتری در مقایسه با دیگران برخوردارند .

در تجربه و عمل ثابت گردیده افرادی که به ورزش کاراته روی می آورند بعد از چند سال چنان شخصیتی والا و ارزشمند در کنار اندامی زیبا و قدرتمند پیدا می کنند که در حالت عادی انتظار چنین پبشرفتهایی از این افراد کمتر مدنظر بوده است . امیدوارم در عمل خود شاهدی بر این مدعا باشید .

/ 1 نظر / 128 بازدید
ابوالفضل

[لبخند] خوب بود افرین[لبخند]