اندی هوگ

 

اندریاس هوگ (Andreas Hug) متولد سال (September 7, 1964) در شهر (Zurich Switzerland) زوریخ سویس بود. پدرش آرتور (Arthur)عضو لژیون خارجی بود که در کشور تایلند فوت نمود بدون اینکه هرگز پسرش اندریاس را ببیند، اندی به همراه برادرش چارلی و خواهرش فابیین در کنار مادرش مادلین هوگ بومان (Madelaine Hug-Baumann) زندگی می کرد و تحت سرپرستی خانواده پدر بزرگش (Herrmann Baumann) در شهر (Wohlen) رشد کرد.

 

 

آنها زندگی ساده اما شادی داشتندتا زمانی که پدر بزرگ اندی در دورانی که هنوز اندی مدرسه را تمام نکرده بود فوت کرد و این تجربه ای غم انگیز برای اندی کوچک بود. در ۶ سالگی فوتبال بازی میکرد و در آینده در این رشته چنان پیشرفت کرد که به تیم زیر ۱۶ ساله‌های سوئیس نیز دعوت شد.اما سرانجام تصمیم گرفت در رشته کاراته فعالیت خود را ادامه دهد. اندی از نوابغ و استعدادهای درخشان هنر رزمی جهان بود که با توانائی های فوق العاده خود توانست در کیوکوشین کاراته ( Kyokushinkarateka) که سبک اصلی او بود به افتخارات جهانی کم نظیری دست یابد و همچنین نبوغ ذاتی او موجب شده تا در سبک های سیدوکان کاراته (Seidokan Karate ) و کیک بوکسینگ (kickboxeing) نیز در مسابقات جهانی شرکت کرده و با قهرمانان نامدار این رشته ها مبارزه کرده و رکوردهای جالبی از خود بجای بگذارد.

 

اندی در سن 14 سالگی و در مسابقات بین المللی سویس (جام اویاما) برنده و در سال 1977 به عنوان نماینده مدرسه کاراته (Wohlen)در مسابقات بین المللی قهرمانی انتخاب شد. اولین رکورد بین المللی ثبت شده اندی مربوط به مسابقات کیوکوشین کاراته سال 1981 میباشد، 2 سال بعد او موفق به کسب مکان نخست مسابقات اروپا در کشور مجارستان شد. در دومین دوره مسابقات جهانی و برای اولین بار در تاریخ مسابقات کیوکوشین کاراته یک غیر ژاپنی به مرحله فینال این مسابقات رسید که متاسفانه علیرغم شایستگی با امتیازی بحث انگیز مغلوب حریف ژاپنی خود گردید.

 

 

علیرغم این شکست اندی به مبارزات خود در ژاپن با پشتکار ادامه داد و پیروزی های پی در پی سبب معروفیت بسیار زیاد او در ژاپن گردید. او در سال1993 با همسرش (Ilona) ازدواج کرد و از او صاحب فرزند پسری به نام (Seya)شد، او در همین زمان سبک مبارزه خود را از کیوکوشین کاراته به سی دو کای کاراته تغییر داد و با استعدادی عجیب خود را از سطح یک آماتور در این سبک به یک حرفه ای ارتقاء داده و به یک ستاره معروف در ژاپن تبدیل شد، او با استعداد بی نظیر خود نوعی ضربه پا موسوم به ضربه لگد تبر (axe kick) یا چکشی را ابداع نمود.

 

استعداد عجیب اندی او را به سوی سبکK1 (کیک بوکسینگ) سوق داده و پس از تلاش فراوان در سال 1996 به مقام قهرمانی جهان در پیکارهای (K-1 Grand Prix)دست یافت. پشتکار و استعداد سرشار اندی که موجب دستیابی او به مقام های متعدد در سطح جهان شده بود باعث شد تا در ژاپن به او لقب سامورایی چشم آبی(Blue-Eyed Samurai) داده شود و این در حالیست که اندی چشمانی قهوه ای داشت اما احراز این لقب بخاطر غیر ژاپنی یا بهتر بگویم اروپایی بودن اندی بود، اندی همچنین تنها مبارز سبکk1بود که از جانب بنیانگذار این سبک آقای Kazuyoshi Ishiiبه درجه افتخاری سامورائی نایل شد.

 

 

متاسفانه این مبارز افسانه ای که پشتکار و استعداد خدادادیش می توانست موجبات رشد و تعالی در ورزش رزمی دنیا را فراهم آورد در سال 2000 دچار بیماری شد . در ۱۷ آگوست بیماری او سرطان خون تشخیص داده شد پس از چند روز در ۲۳ آگوست وی به کما رفت و سرانجام در آغازین روزهای سن36 سالگی و در تاریخ (August 24, 2000) ، زندگی سراسر مبارزه خود را بدرود گفت و در آخرین مبارزه زندگی خود مغلوب دست قدرتمند سرنوشت گردید. در مراسم تدفین او در ژاپن بیش از12000 نفر شرکت کردند که شامل اعضای کالج های مختلف، دوستان، قهرمانان و دوستدارانش بودند، خاکستر او پس از سوزاندن جسمش در مقبره (Hoshuin) در شهر توکیو نگهداری می شود.

 

روحش شاد و یادش گرامی

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 72 بازدید