هفت گام برای ایجاد یک مشت آهنین

3-" مشت زدن فراتر از هدف" برای قدرت مشت زنی  . این در زمان شکستن تخته به طور دردناکی آشکار می شود اما در زمان مشت زدن به هر هدفی مصداق دارد . اگر شما مشتتان را نشان بگیرید و به قدرت مشت زدن فراتر از هدف متمرکز شوید ،تقریبا به طوری عمل نمایید که آن شی آنجا نیست ، شما می توانید در هر زمان به هدفتان برسید . اگر شما در حال مشت زدن به یک حریف هستید افزایش قدرت با به کار بردن این روش تمام کننده ی یک مبارزه خواهد بود .

4- در مشت زدن با قدرت از خط مستقیم استفاده می شود . هر فرد نادانی می تواند در یک مبارزه مشتش  را پرتاب کند اما اگر شما بتوانید مشت زدن در خط مستقیم را یادبگیرید قدرت مشت زدنتان بسیار بیشتر می شود . نه تنها حریف را در دام خود اسیر می کنید بلکه مشت شما سریعتر به هدف اصابت خواهد کرد زیرا شما یک خط مستقیم ، کوتاهترین راه به هدف را طی می نمایید .

5-قدرت مشت زنی افزایش می یابد زمانیکه شما سرعتتان را افزایش دهید . اگر شما 3 تکنیک دیگر و همچنین سرعت را اضافه نمایید می توانید با یک حریف بسیار بزرگتر از خودتان روبرو شده و با قدرت برابر به او مشت بزنید . هرچه سریعتر بتوانید مشتتان را پرتاب کنید نیروی بدون فکر کمتری همراه آن خواهد بود و قوانین فیزیک همه چیز را برای شما کنترل می نماید .

6- برای قدرت مشت زنی بینهایت با " ماکی وارا " تمرین کنید . تمرین با "ماکی وارا " قدرت مشت زنی شما را افزایش می دهد و همزمان موجب سفت شدن دستانتان می شود . " ماکی وارا" صدها سال است که در هنرهای رزمی (عمدتا ژاپن) مورد استفاده قرار می گیرد .

7- قدرت مشت زنی زمانیکه تمام استخوانها منظم هستند در بالاترین حد ممکن است. شما بایست مشت را طوری قراردهید که با بقیه ی دست در یک خط راست قرار بگیرید . اگر مچ دستتان خم باشد قدرت مشت زنی شما کاهش می یابد زیرا شما قدرتی که از بازوی شماست دریافت نمی کنید .

نکته آخر

آموزش مشت زنی قدرتی ، منحصر به انگشتان نیست این مانند این است که بگوییم یادگیری پیانو برای ایجاد پینه بر روی انگشتان است . آموزش مشت زنی قدرتی درباره تقویت وضعیت قرار گیری بدن ، درک فاصله موثر ، توسعه ی تمرکز مناسب ، درک مکانیک بدن و توسعه ی قدرت واقعی مشت زنی است . از طریق این تمرین است که شما شروع به توسعه ی شگفت انگیز بدن ، فکر و هماهنگی تنفسی می کنید .

منبع : ترجمه شده توسط آزاده سادات مقدم نیا از  www.ultimatemakiwara.com

 

 

 

/ 10 نظر / 547 بازدید
روابط عمومي كيوكوشين ماتسوشيما

سركار خانم آزاده سادات مقدم نيا از زحمات شما كه در راه اعتلاي كاراته بخصوص سبك ارزشي كيوكوشين تلاش مجدانه داريد تشكر ميكنم اميد موفقيت شما ا ازخداي متعال مسئلت دارم دكتر رفيعي به وبلاگ اصفهان و سايت كشور سبك ماتسوشيما سر بزنيد www.kyokkushinesfahan.blogfa.com ////////www.kyokkushiniran.com

جالب بود.مرسی

ترک خراسان(شیروانلی)

اوس خیلی ممنون بابت اطلاعاتتون(اوس)

x2-01

خیلی عالی بود. خعلی. حتمن رعایت میکنم. اوس

کیومرث راجی

سایتتون عالی است. موفق باشید . اوس

amin

salam.motashaker

ایوب

خانم سادات ممنونم امیدوارم در زندگیتان موفق باشی

حسین

باعرض سلام ادب وخسته نباشید خدمت همکار گرامی با تشکر از مطالب مفیدتون و آرزوی پیشرفت شما

naser

سلام مطالباتون بسیار عالی بود موفق باشین اوس

کاراته باز

ممنونم<اوس>