کانچو ماتسویی شوکی

او می گوید قبل از اینکه کاراته را شروع نمایم روزی در یک کتابفروشی نوار کاراته ای نظرم را جلب نمود در این نوار عملیات خارق العاده ای را در کاراته نشان می داد که قهرمان آن استاد اویاما بود واین اولین آشنایی من با استاد اویاما بود. از آن زمان استاد اویاما قهرمان من شد و این نوار باعث شد که به هنرهای رزمی علاقمند شوم و مرتب فیلم ها، عکس ها و کتاب های کاراته را جمع و خریداری می کردم و عکسهای کاراته را بریده بریده و به درو دیوار اتاقم سنجاق می کردم.

در سال 1980به کمربند مشکی کیوکوشین نایل می شود و در مسابقات وزن آزاد ژاپن در حالی که فقط 17 سال داشته به مقام چهارم میرسد . در سال های 1981و1982 به مقام سوم در مسابقات وزن آزاد ژاپن می رسد و در همین مسابقات سال1983 به مقام هشتم می رسد.
با کسب  مقام سومی جهان در مسابقات سال 1984 مورد تشویق فراوان قرار گرفت.

در سال 1985 و 1986 قهرمان مسابقات سراسری ژاپن گردید و مبارزه 100 نفره را نیز در سال 1986 انجام داد . وی در سال 1987 در مسابقات جهانی مقام اول را کسب نمود و در سال 1992 در توکیو باشگاه خود را تاسیس نمود. درایت فنی وی موجب شده که به لقب نابغه کاراته شهرت جهانی پیدا کند وی هم اکنون دارای کمربند مشکی دان 8 می باشد. کانچو ماتسوئی در تاریخ 27 آوریل 1994 رسماً به وسیله تمامی نمایندگان جهان و ژاپن به عنوان رئیس سازمان جهانی کیوکوشین کاراته ماتسوئی برگزیده شد.

کانچو ماتسوئی با سفر به نقاط مختلف جهان از جمله کشور عزیزمان ایران و برگزاری کلاسهای آموزشی و فنی و ایجاد وحدت تکنیکی در بین کاراته کاهای کیوکوشین گام موثری را برداشته اند وی همچنین با برگزاری مسابقات جهانی یادواره ی سوسای اویاما به صورت وزنی و مسابقات جهانی بانوان امکان موفقیت و پیشرفت را برای افراد سبک وزن میسر نموده اند .

 

 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید