این وبلاگ به آموزش و معرفی کیوکوشین کاراته می پردازد

 
مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱۱:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩
 

از جمله عوامل و محرکهایی که در روش کاراته موجب ارتقاء و تکامل کاراته کا می گردد ، شرکت در مسابقات است . در دنیای کنونی کاراته ، مسابقات به روشهای گوناگون انجام می پذیرد و از میان آنها می توان برگزاری مسابقات کیوکوشین کای کاراته که در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر است را نام برد . در تورنمنت های جهانی افراد برجسته و منتخب کشورهای مختلف باانگیزه کسب پیروزی و برتری در این مسابقات شرکت می نمایند.


مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته از سال 1975 شروع شده و هر چهار سال یکبار در ژاپن برگزار می شود .

روش این مسابقات که به صورت آزاد (اوپن ) می باشد همان اعتقاد راسخ سوسای اویاما به مبارزه واقعی است . او انسان را به عنوان یک موجود توانا می داند ، موجودی که با شناخت و آگاهی نسبت به ماهیت و سرشت خود قادر به انجام کارهای بزرگ است . نکته اینجاست که چه کسی قهرمان است ؟

همان جمله ی معروف    (Who is number one)در نظام مسابقات جهانی کیوکوشین فقط یک نفر قادر به تصاحب سکوی قهرمانی است و او کسی است که سالها ریاضت و تمرینات سخت را با برنامه ریزی و آموزش صحیح تجربه نموده است .

 مرحوم سوسای اویاما مردی که در راه خدمت به بشریت و کاراته بیش از نیم قرن تلاش و تفحص و ایثار نموده و راه کاراته ی واقعی را بنیان گذاشته همانا قهرمان واقعی کیوکوشین کاراته اوست .

روحش شاد


 
 
 

کد: