این وبلاگ به آموزش و معرفی کیوکوشین کاراته می پردازد

 
سوسای اویاما
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٦
 

مرحوم سوسای اویاما در تاریخ 27 جولای 1923 با نام یونگ – ایی ، چوی ، در کشور کره جنوبی متولد شد و مطالعه ورزش کمپو را در 9 سالگی شروع کرد . او از مدرسه متوسطه در سئول فارغ التحصیل شد و در سال 1938 در سن 15 سالگی  جهت تحصیل در یک مدرسه هوانوردی به ژاپن عزیمت نمود .


در آنجا ، او نام خود را به ماسوتاتسو اویاما تغییر داد . در آغاز کار وارد رشته ی جودو شد و سپس به کاراته روی آورد. پیشرفت شایان او در کاراته بطوری بود که در 17 سالگی موفق به اخذ کمربند مشکی دان 2 شد و دان 4 را در 22 سالگی کسب نمود . وی هنگامیکه در دانشگاه تاکوشوکو نام نویسی کرده بود به خدمت سربازی فرا خوانده شد ، در سال 1946 و 1947 ، استاد اویاما در مورد سبک شخصی اش در کاراته به تمرین و مطالعه پرداخت .

در سال 1947 بعد از جنگ در مسابقات ژاپن به مقام قهرمانی رسید و پس از آن برای دستیابی به مهارتهای نهائی کاراته به کوهستان عزیمت نمود، جایی که به تنهایی با تمرینات سخت فیزیکی و نظم روانی ماهها زندگی کرد .

 پس از گذشت آن ایام به شهر بازگشت و بدلیل نیاز به حریفان قدرتمند تصمیم به مبارزه با حیوانات وحشی گرفت . در سال 1952 برای نمایش کاراته ی ژاپنی به آمریکا سفر کرد . وی در آنجا به هزاران نفر در بیش از 200 برنامه ثابت نمود که نیروی کاراته تا چه حد مبهوت کننده است . اویاما در طی مسابقات بدون شکستش با برجسته ترین بوکسورها و کشتی گیران آمریکایی، رکورد تازه ای از خود به جا گذاشت . در سال 1953 هنگامیکه به ژاپن بازگشت در نبرد بدون سلاح با یک گاونر وحشی با شاخهایی به قطر 10 سانتیمتر درگیر شد و پس از یک کشمکش خطرناک توانست یکی از شاخهای گاو را از ریشه درآورد و با این کار خود جهان رزمی را شگفت زده کرد . او در طول زندگیش با 51 گاور وحشی مبارزه کرد که از بین آنها سه گاور را گشته و مابقی را از قسمت شاخ و سر مصدوم نمود .

 

در سال 1953، استاد اویاما اولین دوجوی شخصی اش را افتتاح کرد و به تدریس کاراته ی ابداعی اش پرداخت . در سال 1960 ، هونبو دوجوی مرکزی خود را در توکیو افتتاح کرد، و این در زمانی بود که سوسای اویاما نام ((کیوکوشین)) به معنای ((حقیقت مطلق)) را برای هنرش برگزیده بود . در همین سال بود که سوسای اویاما ((کیوکوشین کاراته )) را به جهانیان معرفی نمود . امروزه کیوکوشین کاراته به عنوان یکی از برگترین سازمانهای رزمی در جهان شناخته شده است و بیش از میلیونها عضو در سراسر جهان را تحت پوشش خود دارد و هر روز هم بر تعداد اعضا افزوده می شود .

استاد اویاما در طول دوران زندگی اش بیش از 22 کتاب را تالیف نموده است و این کتابها به بیش از 19 زبان ترجمه شده است . یک فیلم هم در باره ی زندگی ایشان ساخته شده است .

هدف بزرگ استاد اویاما این بود که به جهانیان نشان دهد که کیوکوشین کاراته نه تنها قویترین هنر رزمی در جهان است ، بلکه این هنر نوعی روش زندگی است که ریشه ی آن را بایستی در تربیت ، فرهنگ و فلسفه ی شرق جستجو کرد.

استاد اویاما در تاریخ 26 آوریل 1994 در توکیو ، ژاپن بر اثر بیماری ذات الریه چشم از جان فرو بست .

به روان پاک این استاد بزرگ که در طول زندگی پربارش به عنوان معلمی نمونه به تزکیه روح و جسم میلیونها جوان طالب استقامت و پایداری در اقصی نقاط جهان همت گماشت ، درود می فرستیم و از خداوند رحمان برای ایشان طلب آمرزش و مغفرت داریم .

 

 

 


 
 
 

کد: