این وبلاگ به آموزش و معرفی کیوکوشین کاراته می پردازد

 
برگزاری مسابقات انتخابی سبک های آزاد پایتخت
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۳٠
 

 

 

رقابتهای انتخابی سبکهای آزاد مردان استان تهران جمعه 30 آبان ماه در سالن شهید کبکانیان برگزار می شود.

این مسابقات به منظور انتخاب نفرات برتر جهت اعزام به مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی 30 آبان ماه برگزار می شود.

بر اساس این گزارش این رقابتها برای گروه سنی بزرگسالان (متولدین 1375 و ماقبل) و در 5 وزن (60-، 70-، 80- 90-، 90+) برگزار می شود.

منبع: هیئت کاراته استان تهران


 
 
قهرمانی تهران در مسابقات کشوری کیوکوشین اویاما
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٢٢
 

مسابقات قهرمان کشوری سبک کیوکوشین اویاما در رده های سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان 18مهرماه برگزار شد و در پایان تیم تهران مقام اول را کسب کرد، تیم کرمان در مکان دوم ایستاد و تیم البرز سوم شد.

منبع: سایت فدراسیون کاراته



 
 
دو مدال ارزشمند دیگر سهم ایران در دومین روز رقابتهای کاراته اینچئون
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱۱
 



در پایان دومین روز از رقابتهای کاراته هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون کره جنوبی، یک مدال طلا و یک برنز برای تیم ایران بدست آمد و مجموع مدالهای تیم کاراته به عدد 4 رسید.

تیم کاراته کشورمان در پایان دومین روز از رقابتهای هفدهمین دوره بازیهای آسیایی به یک مدال طلا در وزن منهای 60 کیلوگرم توسط امیر مهدی زاده و یک برنز در وزن منهای 61 کیلوگرم بانوان توسط فاطمه چالاکی دست یافت.



در رقابتهای امروز امیر مهدی زاده در وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی در دیدار پایانی مقابل هایال المصطفی از اردن قرار گرفت و توانست با نتیجه 6 بر 3 از سد این رقیب بگذرد
او در نخستین دیدار 8 بر صفر از سد "صفر علی داوالاتوف" از تاجیکستان شکست داد، در دومین مبارزه مقابل ژیوا وانگ از چین 11 بر 4 به پیروزی رسید و در نیمه نهایی "جیوانگ لی" از کره جنوبی را 3 بر 2 شکست داد.



در وزن منهای 61 کیلوگرم بانوان هم فاطمه چالاکی برابر "سوجانگ شین" از کره جنوبی با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد. او در نخستین دیدار برابر "تینگ لی" از هنگ کنگ با نتیجه 3 بر صفر پیروز شده بود و در دومین مبارزه مقابل حریف ازبکستانی، "بارنو میرزووآ" 4 بر 2 شکست خورده بود.

اما پگاه زنگنه دیگر نماینده تیم ملی بانوان بود که در وزن منهای 68 کیلوگرم به میدان رفت، زنگنه ابتدا برابر "کلثوم" از پاکستان یک بر صفر به برتری رسید، در دومین مبارزه مغلوب "گوزالیا غفوراوا" از قزاقستان با نتیجه 5 بر 2 شد و برای کسب مدال برنز مقابل "شارمینی سگالان" از مالزی قرار گرفت و 2 بر یک نتیجه را واگذار کرد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند.

بدین ترتیب تا پایان دومین روز این رقابتها تیم کاراته ایران 3 مدال طلا و یک برنز بدست آورده است.

منبع: سایت فدراسیون کاراته


 
 
درخشش کاراته کاران ایران در بازیهای آسیایی
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/۱٠
 

در اولین روز مسابقات کاراته هفدهمین دوره بازیهای آسیایی، در فینال وزن 75- کیلوگرم مردان سعید حسنی پور مقابل "لی کا وای" از هنگ کنگ با نتیجه دو بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

حسنی پور برای رسیدن به فینال در دور اول "زوخیدوف" ازبک را 4 بر 2 ، در دور دوم و مرحله یک چهارم نهایی 10 بر 2 " تان" از ویتنام و در مرحله نیمه نهایی " العطیبی" از عربستان را 5 بر 2 شکست داد.

حریف هنگ کنگی حسنی پور برنز بازیهای آسیایی 2010 گوانگجو،نقره و برنز قهرمانی آسیا در سالهای 2009 و 2011 را در کارنامه دارد.

حمیده عباسعلی کاراته‌کای تیم ملی بانوان کشورمان نیز با غلبه بر کوئیلان ژنگ از چین به مدال طلای وزن 68+کیلوگرم بازی‌های آسیایی رسید.

عباسعلی حریف چینی را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و هجدهمین مدال طلای کاروان ایران را به نام خودش ثبت کرد. وی پیش از این حریفانی از اندونزی و ماکائو را شکست داده بود.


فردا (جمعه) در دومین روز مسابقات کاراته تیم ایران سه نماینده خواهد داشت که طبق برنامه در وزن 61- بانوان فاطمه چالاکی، در وزن 68- بانوان پگاه زنگنه و در وزن 60- مردان امیر مهدی زاده حضور دارند.

منبع : www.varzesh3.com


 
 
شروع مسابقات کاراته در بازیهای آسیایی اینچئون
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٩
 

مسابقات کاراته در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی از فردا پنجشنبه 10 مهر ماه آغاز می‌شود و کاراته کاران کشورمان طبق قرعه‌‌کشی انجام شده به مصاف حریفان می روند.

در بخش بانوان:

در وزن 50-کیلوگرم، نسرین دوستی پس از استراحت در دور نخست، به مصاف حریفی از کره شمالی می‌رود. در صورت پیروزی او با برنده دیدار هند و فیلیپین مبارزه خواهد کرد.

در وزن 61-کیلوگرم، فاطمه چالاکی، در نخستین مبارزه رودرروی حریف هنگ کنگی قرار می‌گیرد و در صورت پیروزی با کاراته کایی از ازبکستان دیدار می‌کند.

در وزن 68-کیلوگرم، پگاه زنگنه، ابتدا با نماینده پاکستان و در صورت برتری مقابل حریف قزاقستانی قرار خواهد گرفت.

در وزن 68+ کیلوگرم، حمیده عباسعلی ابتدا با نماینده ماکائو و سپس با حریفی از چین مبارزه خواهد داشت.

در بخش مردان:

در وزن 60-کیلوگرم، امیر مهدی‌زاده ابتدا با حریفی از تاجیکستان مبارزه می‌کند.

در وزن 67-کیوگرم، حسین سمندر پس از استراحت در دور نخست به مصاف برنده ویتنام و کویت خواهد رفت.

در وزن 75-کیلوگرم، سعید حسنی‌پور رودرروی نماینده ازبکستان قرار می‌گیرد.

در وزن 84+کیلوگرم، سجاد گنج‌زاده در نخستین مبارزه با نماینده چین دیدار خواهد کرد.

منبع: www.varzesh3.com


 
 
برگزاری مسابقات قهرمان کشوری کیوکوشین
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٩
 

مسابقات قهرمانی کشور بانوان سبک کیوکوشین بین المللی 10 و 11 مهر ماه در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مجموعه ورزشی راحله قم انجام خواهد شد.

همچنین مسابقات قهرمانی کشور سبک سو کیوکوشین 17 و 18 مهرماه به میزبانی استان اصفهان در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می شود.

منبع: سایت فدراسیون کاراته


 
 
قهرمانی خوزستان در مسابقات کشوری کیوکوشین تزوکا
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٦/۱٩
 

روز جمعه 14 شهریور ماه سالن سه هزار نفری الغدیر ملایر میزبان نهمین دوره مسابقات قهرمان کشوری سبک کیوکوشین تزوکا بود .

18 تیم از استان های خراسان، البرز، سمنان، تهران، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، کردستان، مرکزی، همدان، خوزستان، فارس، کرمان، اصفهان، یزد، لرستان و ایلام با حضور 300 ورزشکار در پنج رده نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در این مسابقات شرکت کردند.

تیم خوزستان با کسب 10 مدال طلا و در مجموع با 47 امتیاز به مقام قهرمانی مسابقات کشوری کیوکوشین تزوکا دست پیدا کرد.

تیم کرمان نیز با پنج مدال طلا، یک نقره و یک برنز و کسب 18 امتیاز به مقام نایب قهرمانی رسید و تیم ملایر با دو مدال طلا، سه نقره و پنج برنز و کسب 17 امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.


سایر نتایج به شرح زیر می باشد:

***
در رده نونهالان در وزن منهای 20 کیلوگرم، ˈعلی بهرام زادهˈ و ˈمحمد بهرام زادهˈ از تبریز اول و دوم و ˈمحمد حسین صابریˈ از اراک رتبه سوم را کسب کرد.

در وزن منهای 25 کیلوگرم ˈعلیرضا شریبیˈ از خوزستان، ˈمفید شاوردیˈ و ˈابوالفضل محمدیˈ هر دو از تبریز به ترتیب اول تا سوم شدند.

در وزن منهای 30 کیلوگرم ˈآرش هاشمیˈ از تهران اول، ˈحسین گاموریˈ و ˈحمیدرضا شریبیˈ هر دو از خوزستان دوم و سوم شدند.

در وزن منهای 35 کیلوگرم ˈمهدی الماسیˈ از ملایر مقام اول، سید ˈمهدی میرکاظمیˈ از تهران دوم، ˈمهدی خلجیˈ از خوزستان سوم شدند.

در وزن به اضافه 35 کیلوگرم: ˈامیرحسین ادهمیˈ از کرمان اول، ˈمحمد حیدریˈ از فارس دوم و ˈحمید طهموریˈ از ملایر سوم شدند.

***
در رده نوجوانان در وزن منهای 30 کیلوگرم: ˈرامش محمدیˈ از تهران مقام اول، ˈعلی اکبر صالح نژادˈ از خوزستان دوم و ˈرسول براهˈ از اراک سوم شدند.

در وزن منهای 35 سید ˈعلی میرکاظمیˈ از تهران اول، ˈعباس پاپیˈ از لرستان دوم و ˈعرفان شمس آبادیˈ از تهران سوم شدند.

وزن منهای 40 کیلوگرم ˈعلی سلیمانیˈ از کرمان اول، ˈمحمد سیف الهیˈ از لرستان دوم و ˈامیرمهدی کاظم پورˈ از تهران سوم شدند.

در وزن منهای 45 کیلوگرم ˈروح اله اسماعیل زادهˈ از کرمان مقام اول، ˈاحسان گندم کارˈ از ملایر دوم و ˈعلیرضا درویشی از لرستان سوم شدند.

در وزن به اضافه 45 کیلوگرم ˈجعفر هراتیˈ از خوزستان اول، ˈمسعود لشنی زندˈ از لرستان و ˈامید خوش رخˈ از خوزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

***
در رده جوانان در وزن منهای 45 ˈفرید شاهوردیˈ از خوزستان اول و ˈمحمد مهدی احمدوندˈ و ˈامید هداوندˈ هر دو از لرستان دوم و سوم شدند.

در وزن منهای 50 ˈسعید شاهوردیˈ و ˈجلال خمیسیˈ از خوزستان اول و دوم و ˈعلی ورمزیارˈ از ملایر سوم شدند.

وزن منهای 55 ˈمحمدعلی روزبهˈ از ملایر اول، ˈآرمین کاکاییˈ از ایلام دوم و ˈمحمدرضا مرادیˈ از ملایر سوم شدند.

وزن منهای 60 کیلوگرم ˈمحمدعلی فیاضیˈ از سمنان مقام اول، ˈحمید حسینیˈ از سمنان دوم و ˈعلیرضا فرامرزیˈ از لرستان سوم شدند.

در وزن به اضافه 60 کیلوگرم ˈعلی عنایت خانیˈ از مازندران اول، ˈمحسن محمددرختیˈ از کرمان دوم و ˈمحمدجواد شریفیˈ از البرز سوم شدند.

***
در رده امید در وزن منهای 55 کیلوگرم: ˈرضا عساکرهˈ خوزستان اول، ˈمهدی مومنیˈ از لرستان دوم و ˈامید اسماعیلیˈ از سمنان سوم شدند.

در وزن منهای 60 کیلوگرم ˈعباس نعیم کعبیˈ از خوزستان اول، ˈعلی عربˈ از سمنان دوم و ˈرضا پاپیˈ از لرستان سوم شدند.

در وزن منهای 65 ˈمحمد زمانپورˈ از خوزستان اول، ˈفهیم تاجیکˈ از سمنان مقام دوم و ˈعلی چمنˈ از کرمان سوم شدند.

در وزن منهای 70 کیلوگرم ˈمحمد زمانپورˈ از خوزستان اول، ˈعباس ایجیˈ از سمنان دوم و ˈاحمدرضا کشاورزˈ از فارس سوم شدند.

در وزن به اضافه 70 کیلوگرم ˈابوالفضل گل پورˈ و ˈمحمدرضا یادگارˈ هر دو از مازندران اول و دوم و ˈمحمدحسین موسویˈ از سمنان سوم شدند.

***
در رده بزرگسالان در وزن منهای 60 کیلوگرم ˈامید عبادیˈ از خوزستان اول، ˈمحمد جواد سلیمانیˈ از ایلام دوم و ˈحمید امینی زادهˈ از ملایر سوم شدند.

در وزن منهای70 کیلوگرم ˈحسن نصیرزادهˈ از تهران اول، ˈامید عبادیˈ از خوزستان دوم و ˈمیلاد بیاتˈ از ملایر سوم شدند.

در وزن منهای 80 کیلوگرم ˈمیثم کربلایی زادهˈ از کرمان اول، ˈآرش علیزادهˈ از خوزستان دوم و ˈمحمدحسین ابراهیمیˈ از مازندران سوم شدند.

در وزن منهای 90 کیلوگرم ˈسیدمهدی میرزاییˈ از کرمان اول، ˈهادی افراˈ از ملایر دوم و ˈسعید آل بوعبیدˈ از خوزستان سوم شدند.

در وزن به اضافه 90 کیلوگرم ˈآرش علیزادهˈ از خوزستان مقام اول، ˈمجتبی زارعیˈ از ملایر دوم و ˈمحمود آل بوغبیشˈ از خوزستان سوم شدند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران 


 
 
نفرات برتر مسابقات قهرمان کشوری کیوکوشین ماتسوشیما
نویسنده : آزاده سادات مقدم نیا - ساعت ۱٢:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٦/۳
 

مسابقات قهرمانی کشور سبک کیوکوشین ماتسوشیما با نام جام پیشکسوتان 30 و 31 مرداد در شیراز برگزار شد.

این مسابقات به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین و در ورزشگاه شهید باهنر شیراز با حضور بیش از 250 ورزشکار در دو رده کاتا و کومیته برگزار شد که در بخش کاتا در مجموع تیمی استان فارس اول شد تیم اصفهان در جای دوم ایستاد و مازندران و بوشهر مشترکا سوم شدند. در بخش کومیته هم در مجموع تیمی نفت مسجد سلیمان بر سکوی نخست قرار گرفت، موسسه ثامن الحجج کرمان دوم شد و تیم های هرمزگان ومرکزی عنوان مشترک سومی را کسب کردند.

نتایج بدست آمده در این رقابتها به شرح ذیل است:


رده سنی خردسالان

1-امین بیات پور از فارس2-مصطفی جوکار از فارس3-محمد رشیدی از بوشهر و آرمان خسروی از فارس

رده سنی نونهالان

 1-مهدی جوکار از فارس2-محمد درخشان از فارس3-هادی جوکار و امیر حسین دهقانی از فارس

رده سنی نوجوانان
(کمربند قهو ه ای): 1-آراد جارو سایی از فارس2-فریزن گودرزی از فارس 3-محمد امین عرب نژاد از فارس و امیر حسین بیدرام از اصفهان
 
(کمربند مشکی): 1-عرفان غیبی از فارس 2-امیر آزادی از فارس3-شاهین شرافت ونوید شاکرین از اصفهان 
(کمربند زرد):1-محمد حسین سعدین از فارس2-ماهان صفر دوست از فارس3-ایرج بهادری و علیرضا اصنافی از فارس 
(کمربند نارنجی): 1-ابوالفضل جاهدیان از فارس2-اسما ء کاظمی از فارس3-مسعود بن هلال از بوشهر و علیرضا احمد پور از فارس 
(کمر بند سبز):1-امیر حسین بیدرام از اصفهان2-سپهر سلطان محمدی از فارس3-علی حسین پور از فارس

رده سنی جوانان

1-محمد علی عسگری از فارس 2-محمد مهدی آهن دوز از فارس 3- شاهین شجاع از بوشهرو نوید شاکرین از اصفهان

رده سنی بزرگسالان

 1- احمد رضا میری از فارس 2-سامان مرادی از فارس3-محمد فریدونی و داوود عزیزی از فارس

رده سنی پیشکسوتان

 
بالای 40 سال :1- احمد رفیعی از اصفهان2-جواد باقری از فارس3-رحمت اله عراقی از مازندران و علی زارع از فارس
 
زیر 40سال:1- سعید آل منصور2- صادق پور قربان از مازندران3- ابراهیم معارف و محسن کریمی از فارس

نتایج مسابقات کومیته
رده جوانان
وزن 45-کیلو گرم:1-محمد رضا شیخی از اصفهان2-عرفان کشاورز از فارس3-مهدی نظری از اصفهان و حمید شکری از فارس
 
وزن 50-کیلوگرم:1-علیرضا درویشی از هرمزگان2-میلاد غیبی پور از نفت مسجد سلیمان3-ابوالفضل ناز بند از هرمزگان و ابوالفضل رضایی از فارس 
وزن 55-کیلوگرم: 1-خسرو ایزد پناه از بوشهر2-رضا عساکره از نفت مسجد سلیمان3-خشایار ایزد پناه از بوشهر و مهدی سپهری از هرمزگان 
وزن 60-کیلوگرم: 1-امیر حسین زارع از نفت مسجد سلیمان2-جعفر عساکره از نفت مسجد سلیمان3-امیر حسین حسن زاده و حمزه جانفزا از فارس 
وزن 65-کیلوگرم: 1-جعفر عساکره از نفت مسجد سلیمان 2-مهدی بیدرام از اصفهان3-علی عسگری از هرمزگان واحسان پور شیری از فارس 
وزن 70-کیلوگرم: 1-رضا درخشان از فارس2-محمد علی ابراهیمی از مازندران3-رسول نعیمی از نفت مسجد سلیمان و میثم محمدی از فارس 
وزن 75-کیلوگرم: 1-امین الله کمالی از مازندران2-حسن مسعودیان از نفت مسجد سلیمان3-حسین بابادی از اصفهان و محمد عسگری از فارس 
وزن 80-کیلوگرم:1-اسماعیل قانع از فارس2-حسن مسعودیان از نفت مسجد سلیمان3-علی تسلیمی و حامد قربانی از اصفهان 
وزن آزاد: 1-شایان زادهدی از نفت مسجد سلیمان2-علیرضا بزرگی از مازندران3-امیر حسین باقری از اصفهان و علی کاملی از مازندران

رده سنی امید
وزن 60-کیلوگرم: 1-امید عبادی از نفت مسجد سلیمان2-رضا رباطی از نفت مسجد سلیمان 3-قاسم تاراج از فارس ومحمد شعبانی نژاد از مازندران
 
وزن 70-کیلوگرم: 1-امیر رضا درخشان از فارس2-سعید رسولی از مازندران3-میلاد صادقی از هرمزگان و وحید رضایی از فارس 
وزن 80-کیلوگرم:1-اسماعیل قانع از فارس2-آرش علیزاده از نفت مسجد سلیمان3- مسعود محمودی برام از نفت مسجد سلیمان و مهران گنجعلی از اصفهان 
وزن80+کیلوگرم: 1-مصطفی حسن زاده از فارس2-سینا صفری از فارس3-حسین داوری از فارس و حسام ملک زاده از اصفهان 

رده سنی پیشکسوتان
وزن 70-کیلو گرم: 1-علی اسماعیلی از موسسه ثامن الحجج کرمان2-حسن سیاحی از نفت مسجد سلیمان3-امیر مسعود عبدالهی از اصفهان و علیرضا رضایی از مرکزی
 
وزن 70+کیلوگرم: 1-محمد کلانتری از موسسه ثامن الحجج کرمان2-خدابخش رومینا از فارس3-حمید رضا اقلیمی از مازندران و احمد نصیری از فارس 
وزن 80-کیلوگرم: 1-محمد صادق حق جو از فارس2-عادل نصاری از نفت مسجد سلیمان3-سید رسول حسینی از بوشهر و حسن چرایان از مرکزی 
وزن 80+کیلوگرم: 1-صادق پور قربان از مازندران2-علی آهنگر حسن پوراز مازندران3- ابوذر کاظمی از فارس وداوود فاتحی از موسسه ثامن الحجج کرمان 

منبع : فدراسیون کاراته


 
 
← صفحه بعد
 





کد: